آسان آشپز

PVD چیست ؟

تاریخ انتشار : 01 مرداد 1395

 

پی وی دی ( Physical Vapor Deposition ) یک روش پوشاندن سطوح فلزی است که ضمن سازگار بودن با محیط زیست در طیف گسترده ای از محصولات گرانقیمت ، لوکس یا کالاهایی که در معرض خوردگی یا زنگ زدگی به کار میرود . مانند یراق آلات لوکس ، زیور آلات ، اجزای داخل اتاق اتومبیل ، تجهیزات دریانوردی و ...... .

PVD فرآیندی است که طی آن یک لایه نازک از فلز خالص یا آلیاژ روکش با استحکام بالا روی کارد و چنگال ها قرار میگیرد .

ماده اصلی این روکش فلز قیمتی تیتانیوم است و رنگ آن به نوع اکسید فلز بکار رفته در هر روکش ( طلا ، نقره و یا تیتانیوم ) بستگی دارد . این فرآیند در اتاق خلاء انجام میشود تا لایه روکش از فلز به دور از هرگونه ناخالصی تشکیل شود .

اکنون به سفارش صنایع چینی زرین ایران همگام با معتبرترین برندهای جهان ، از این فناوری در تولید اشیاء سرمیز استفاده شده است تا در کنار کیفیت ، مقاومت بالا و زیبایی دوچندان ، بهداشت این اقلام نیز تضمین شود . محصولات تولید شده با این روش تغییر رنگ نمیدهند و کمرنگ نمیشوند ، در مقابل خوردگی و اکسید شدن مقاوم بوده و مهمتر از همه در تماس با مواد غذایی کاملا بهداشتی هستند .

 

  استفاده و نگهداری از سرویس های با روکش PVD :   

کارد و چنگال هایی که با روش PVD روکش شده اند همانند هر کالای لوکس دیگر می بایست با توجه ویژه مورد استفاده قرار گیرند . ما توصیه میکنیم از قرار دادن آنها در ماشین ظرفشویی خودداری نمایید و بلافاصله بعد از مصرف آنها را با آب ولرم و مایع ظرفشویی استاندارد به وسیله ابر مخصوص ظرفشویی بشویید . به خاطر داشته باشید مواد خوراکی اسیدی و حاوی نمک میتواند به جلای فوق العاده این اقلام آسیب برساند ، لذا از باقی ماندن آنها روی این اقلام و به مدت طولانی جلوگیری نمایید .

 

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی در حال حاضر ثبت نشده است.

برای سفارش نیاز به کمک دارید ؟
  • تماس بگیرید : 0935-447-4659
  • به ما ایمیل بزنید : info@asanashpaz.com
  • و برای ما پیام بگذارید فرم تماس